1. Kako ocenjuješ nastup Srbije na Venecijanskom bijenalu?
Pa ne ocenjujem ga, radije bih da pohvalim nagrađeni Nemački paviljon ili Novi Zeland na Arsenale-u. Mada, i zvučna instalacija iz Kaira je bila baš dobra, a Srbija k’o Srbija, tako blizu, a tako daleko.
2. Kakve su bile reakcije publike?
Imao sam privilegiju da Bijenale gledam dok proizvodim neki art, naime bio sam na workshopu u okviru Venice International Performace Art Week-a i Giardine sam gledao sa umetnicima iz raznih krajeva sveta, svi smo se složili da je Nemački paviljon dominirao. Nakon toga sam Arsenale obišao sa meni omiljenom našom slikarkom Marijom Šević. Oboma je najveći utisak ostavila instalacija iz Kaira umetnika Hassan Khana.
3. Čime se tvoj performans bavi?
Najviše obrađujem odnose, u poslednjih godinu dana, sa svojom porodicom.
4. Čiji rad ti si najviše dopao, najviše inspirisao?
Inspirišu me razne strane, od plesnih performansa iz Belgije preko Jan Fabre-a, Sache Waltza do situacija u Maksiju dok čekam red.
5. Čija kultura te najviše inspiriše?
Mene inspirišu ljudi, a ne zemlje, ali pošto se uskoro selim u Indoneziju, hajde neka bude Indonezija, i to da jedva čekam da upoznam ljude iz Indonezije.
6. Definiši kulturnu scenu u Srbiji. Šta misliš da joj najviše fali, a šta misliš da je dobro?
Kulturna scena u Srbiji nije na zavidnom nivou, ali je bolje nego što je bilo. Postoje i dalje neki ljudi koji se bore za institucije, galerije i muzeje.
7. Koji su to izazovi sa kojima se mladi umetnici u Srbiji najviše suočavaju?
Izazov u Srbiji je biti umetnik i čekati rezultate konkursa.
8. Uloga koju bi najviše voleo da odigraš u pozorištu?
Uloga! Joj ja bih voleo da radim sa Jan Fabreom, bilo šta!
9. Koji su ti planovi za budućnost?
Trenutni plan je da krajem avgusta odem u Indoneziju, gde ću učiti o Indonežasnkom pozorištu senki u gradu Solo na Javi, a onda otići i na Bali.
10. Inspirishi nas u 3 reči…
Hrana, muzika, Balenciaga!